Контакты:

      + 38 (044) 599-77-51

 + 38 (099) 524-59-40

 + 38 (067) 160-160-2

Е-mail: ncptua@ukr.net

ncptua@rambler.ru

Apple погодилася виплатити $25 млн за порушення патенту

Apple погодилася заплатити компенсацію компанії Mirror Worlds за врегулювання позову, пов’язаного з порушенням патентів на інтерфейси Cover Flow в iTunes і Time Machine в OS X. Найбільша IT-компанія світу виплатить позивачу 25 мільйонів доларів.
Судова тяганина між Apple і Mirror Worlds триває з 2008 року, коли заснована професором Єльського університету Девідом Гелернтером компанія подала позов до суду. Американську корпорацію звинуватили в незаконному використанні патентів, в яких описуються технології відображення контенту на екранах комп’ютерів Mac, плеєрів iPod і смартфонів iPhone. Спочатку штраф за незаконне використання кожного патенту становив 208,5 мільйона доларів.

Гелернтер вважає, що Apple порушила три патента, що стосуються функцій комп’ютерів Mac, смартфонів iPhone і плеєрів iPod (інтерфейс Cover Flow, програма резервного копіювання Time Machine і функція локального пошуку Spotlight).

Позивач розраховував на сприятливий результат. Так і вийшло. У жовтні 2010 року Mirror World отримала позитивне рішення журі присяжних. Однак тоді Apple опротестувала це рішення, засумнівавшись, зокрема, у правильності методики підрахунку завданих збитків. З тих пір, суди різних інстанцій ухвалювали різні рішення, які підтверджують правоту як позивача, так і відповідача. У підсумку каліфорнійський гігант погодився піти на мирову, заплативши $25 млн за можливість використання патентів Mirror World.

© 2000-2018 НЦПТ