Контакты:

      + 38 (044) 599-77-51

 + 38 (099) 524-59-40

 + 38 (067) 160-160-2

Е-mail: ncptua@ukr.net

ncptua@rambler.ru

Світ відзначає ювілей винахідника плаща Чарльза Макінтоша

Світ відзначає 250-річний ювілей із дня народження винахідника водонепроникного плаща Чарльза Макінтоша.

З такої нагоди, розробники Google випустили черговий анімований дудл. На ньому - людина у плащі, що стоїть під дощем.

Відомий шотландський хімік Чарльз Макінтош народився у Глазго в родині фарбаря 29 грудня 1766 року.

Юний Чарлі з дитинства цікавився наукою. Тому не дивно, що вивчившись, він влаштувався на роботу на хімічне виробництво.

За рік Макінтош відкрив першу в країні фабрику з випуску галунів. Це подвійна сірчанокисла сіль алюмінію, хрому, заліза або будь-якого іншого лужного металу або амонію, яку використовують у процесі фарбування бавовняних і вовняних тканин і пряжі.

Пізніше спільно з британським хіміком Чарльзом Теннантом Макінтош також винайшов хлорне вапно для відбілювання тканин.

Але місце в історії Чарльз заробив, винайшовши саме тканину, яка не промокає у непогоду. Одного разу під час роботи він забруднив рукав піджака розчином каучуку. А потім помітив, що ця ділянка більше не пропускає вологу.

Хімік одразу ж відкрив завод із виробництва водонепроникної тканини. Однак справи йшли неважливо: одяг був занадто важким, до того ж сильно пахнув гумою. Його використовували, здебільшого, для пошиття військової форми.

А у 1831 році, після смерті Макінтоша, його фірма злилася з виробництвом підприємця Томаса Хенкока. Згодом, він запатентував процес вулканізації гуми, який зробив водонепроникну тканину легшою і зручнішою.

Запаху каучуку теж вдалося позбутися за допомогою спеціального ароматизатору. А непромокальні плащі стали називати "макінтошами". У XX столітті їх носили вci

© 2000-2018 НЦПТ